WIATY, ZADASZENIA, GARAŻE

Zadzwoń: (22) 628 97 72 lub 505 055 472
Twój koszyk jest pusty

Podatki 2014

Podatki 2014

Ile zapłacimy podatku od nieruchomości w 2014? Jakie budynki podlegają nowym regulacjom? W tym artykule dowiesz się więcej!

 

Podwyżki podatków w naszym kraju to codzienność. Szkoda tylko, że wraz ze wzrostem ilości pieniędzy oddawanych fiskusowi nie rosną też nasze płace. Choć nic z tym nie zrobimy, warto dowiedzieć się, czy budynki znajdujące się na naszej działce będą podlegać znowelizowanemu podatkowi od nieruchomości w tym roku.

 

2014 – koniec ulg podatkowych

Wraz z początkiem lutego media w naszym kraju obiegła sensacyjna wiadomość o tym, jakoby zmiany w podatkach miały dotknąć garaży. Według niektórych sensacyjnych nagłówków, posiadając garaż w ogrodzie mielibyśmy zapłacić nawet 10-krotnie wyższy podatek od nieruchomości! Taka podwyżka miałaby dotyczyć właścicieli posesji na których znajduje się tzw. wolnostojący garaż.


Czy zawsze musimy płacić?

Na szczęście – nie! Oczywiście nie mamy zamiaru nikogo z Państwa namawiać do unikania płacenia podatków, ponieważ byłoby to moralnie niewłaściwe, a ponadto nieskuteczne, gdyż fiskus upomniałby się o zaległe należności. Jednak jak się okazuje, istnieje kilka całkowicie legalnych sposobów na uniknięcie podwyżek podatku od nieruchomości w 2014.

 

  1. Budowa garażu w bryle domu. Dobra wiadomość dla tych, którzy właśnie budują dom. Poszerzenie go o garaż to najprostszy sposób na uniknięcie skutków podwyżek. Ponadto, można również na garaż przerobić na przykład piwnicę.

  2. Zadaszenia z drewna. Niestety, budowa garażu w bryle domu nie zawsze jest możliwa. Dotyczy to zwłaszcza starszych konstrukcji, gdzie ingerencja w szkielet domu mogłaby nawet być niebezpieczna. Na szczęście, jeśli wczytamy się w tekst ustawy to okazuje się, że podwyżki dotyczą tylko garaży, ale nie obejmują zadaszeń czy wiat! Dla nas oznacza to, że budując taką konstrukcję również nie będziemy zobowiązani do płacenia podatku za garaż.

EcoCarport


Informujemy, że strona wykorzystuje pliki "cookies". Jeśli chcesz wyłączyć obsługę tych plików, zapoznaj się z polityką plików "cookies".