WIATY, ZADASZENIA, GARAŻE

Zadzwoń: (22) 628 97 72 lub 505 055 472
Twój koszyk jest pusty

Idzie zima!

Co prawda ciężko byłoby parkować auto pod altanką ze zdjęcia, ale taka sceneria czeka nas już wkrótce. Zima, śnieg i mróz to naprawdę ciężka próba dla każdego auta.

Coraz więcej rodzin ma 2 a nawet 3 auta. Przeciętny wymiar działki w naszym kraju nie pozwala jednak na posiadanie więcej niż jednego garażu. Jak sobie z tym poradzić w czasie zimy? Na szczęście brak garażu nie musi oznaczać koszmaru związanego z codziennym odśnieżaniem samochodu.

Oprócz uciążliwości, codzienne usuwanie lodu i szronu z szyb bardzo źle wpływa na nie same. Często nawet nowe auta mają wielokrotnie porysowane szyby. Na rynku dostępny jest wprawdzie cały wachlarz akcesoriów pozwalających na szybkie usunięcie lodu, ale najczęściej tego typu preparaty nie zdają egzaminu, a na dodatek nieprzyjemnie pachną.

zima

Jak walczyć ze śniegiem?

Jak mówi przysłowie Polak potrafi. Wiele osób decyduje się w takich sytuacjach na obłożenie szyby tekturą lub podniesienie wycieraczek na noc. Nie likwiduje to jednak kolejnego problemu, jakim jest konieczność codziennego odśnieżania auta. Dawniej radzono sobie ze śniegiem przez zakładanie na auto tzw. pokrowców, jednak czasochłonność takiej operacji sprawia, że nie ma ona sensu. Jedynym antidotum jest wybudowanie zadaszenia na auto, co, niestety, często łączy się ze sporym kosztem oraz jest czasochłonne.

Trend z Zachodu

U naszych zachodnich sąsiadów oraz w Skandynawii od wielu lat powszechnym widokiem są drewniane zadaszenia znane jako carport. W Polsce ten trend od kilku lat zyskuje na popularności, co nie dziwi, zważywszy na zalety budowy wiaty samochodowej:

 

1. Zadaszenie zmieści się na każdej posesji

Wiata samochodowa typu carport w typie dościennym jest mocowana do ściany budynku. Nie potrzebuje budowy żadnych fundamentów.

2. Zadaszenie jest estetyczne.

W przeciwieństwie do nadal popularnych garaży typu „blaszak” które zdecydowanie szpecą krajobraz, carporty wykonane są w estetyczny sposób. Naturalne piękno drewna sprawia, że stanowią interesujący dodatek do przestrzeni.

3. Zadaszenie jest mobilne. Jak już wspomnieliśmy wyżej, carporty przyścienne budowane są na zasadzie modułu przystawionego do ściany budynku. Dzięki temu, łatwo można je zdemontować lub przenieść w inne miejsce.

4. Nie trzeba pozwolenia na budowę. W świetle prawa polskiego budynki do wielkości 25m2 nie podlegają obowiązkowi uzyskania pozwolenia na budowę

Dla kogo wiata przyścienna?

Produkt przeznaczony jest dla osób, które nie chcą tracić dużo miejsca na parkowanie samochodu. Ważny aspekt to również dostępność auta w każdej chwili, bo dzięki zadaszeniu dościennemu będziemy mieli zawsze auto blisko domu. To szczególnie ważne, gdy wysiadamy z auta i chcemy przenieść zakupy do domu a na dworze pada deszcz czy śnieg. Dobre wieści dla majsterkowiczów: naprawa auta pod takim zadaszeniem będzie możliwa niezależnie od opadów. Posiadanie zadaszenia znacznie ułatwia również sprzątanie i mycie samochodu.

EcoCarport


Informujemy, że strona wykorzystuje pliki "cookies". Jeśli chcesz wyłączyć obsługę tych plików, zapoznaj się z polityką plików "cookies".