WIATY, ZADASZENIA, GARAŻE

Zadzwoń: (22) 628 97 72 lub 505 055 472
Twój koszyk jest pusty

Nasze certyfikaty
Copy of FSC duzy 2certyfikat FSC duzy
certyfikat we duzycertyfikat tuv duzy

Elementy konstrukcyjne

 

 

Posiadanie tarasu to sama przyjemność, niestety, trwająca tylko kilka miesięcy w roku. Dzięki prostym zabiegom, można sprawić, że nasz taras nabierze również walorów estetycznych i funkcjonalnych.

Tarasy i balkony to bardzo proste w zamyśle konstrukcje. Problem jednak w tym, że zazwyczaj nie są niczym osłonięte, o ile we własnym zakresie nie zdecydujemy się na montaż dodatkowych elementów. Dobrym pomysłem może na przykład okazać się domontowanie zadaszenia pokrywającego całą powierzchnię tarasu. Dzięki takiemu daszkowi znacznie wzrasta użyteczność tarasu, szczególnie, jeśli zdecydujemy się na dodatkowe pokrycie go na przykład przy użyciu płyty PCV. Wtedy z tarasu można korzystać właściwie niezależnie od pogody (więcej o tym tutaj).

Nie zapominajmy jednak, że zadaszenie tarasu, pomimo szeregu zalet, chroni nas wyłącznie przed tym, co spada z góry. Na szczęście, możemy i temu zapobiec, decydując się na wypełnienie powstałej między dachem a podłogą przestrzeni.

Taki efekt można z łatwością osiągnąć, decydując się, na przykład, na zastosowanie wypełnienia ścianek. Przykład takiego działania można zobaczyć na zdjęciach, przedstawiających zabudowę tarasu na jednej z posesji w podwarszawskim Józefowie. Wykonanie realizacji miało miejsce w 2009.

Strefa klimatyczna, w której żyjemy w zasadzie wyklucza korzystanie z otwartego tarasu poza ciepłymi miesiącami. Uciążliwy wiatr czy deszcz skutecznie zniechęcają do przebywania w tym miejscu. Możemy oczywiście zdecydować się na tzw. ogród zimowy, jednak jest to niebywale kosztowne rozwiązanie.

Na szczęście jest dostępna atrakcyjna, zarówno cenowo, jak i estetycznie, alternatywa. Montaż wypełnienia ścianek okazuję się idealnym remedium. Nie tylko doda uroku tej części domu, ale skutecznie ochroni przed wiatrem, czy zacinającym deszczem. Znów będzie można spędzać przyjemne chwile na tarasie i to niezależnie od pogody. A nawet jeśli spadnie deszcz, dudniące krople dodadzą jedynie uroku spotkaniom czy relaksowi w tym miejscu.

Wyobraźmy sobie teraz jesienny dzień, gdy drzewa gubią liście, które siłą wiatru lądują na naszym tarasie. Jeśli mieszkamy w zadrzewionej okolicy, pozbywanie się liści kilka razy dziennie jest z reguły dość uciążliwe. Dzięki zamontowaniu kratek, z łatwością zażegnamy ten problem!

A co, jeśli w naszej okolicy rosną drzewa iglaste? Cóż, wbrew powszechnemu przekonaniu o tym, że tego typu rośliny nie gubią liści, często też mogą być uciążliwe dla naszego tarasu. Co więcej, okres zrzucania igieł może potrwać znacznie dłużej, niż czas opadania liści. Wyobrażają sobie Państwo codzienne wyrzucanie igieł z tarasu przez okres pół roku? Nasz Klient był już tym zmęczony i podjął decyzję o zabudowaniu tej części domu, czego rezultat widać na zdjęciach.

Względy estetyczne to kolejny argument, który przemawia za montażem wypełnień ścianek tarasowych. Z łatwością możemy bowiem na powiesić na niej, na przykład doniczki z kwiatami. Montaż drewnianej zabudowy i zastosowanie drewnianych doniczek to idealny sposób na dodanie naturalnego uroku naszemu tarasowi. Finezyjne wzornictwo kratek z pewnością wyróżni nasz taras wśród innych. Dodatkowo, możemy wybrać w zasadzie dowolne elementy wypełniające ścianki, gdyż każdy z nich idealnie spełni się w tej roli.

EcoCarport


Informujemy, że strona wykorzystuje pliki "cookies". Jeśli chcesz wyłączyć obsługę tych plików, zapoznaj się z polityką plików "cookies".