WIATY, ZADASZENIA, GARAŻE

Zadzwoń: (22) 628 97 72 lub 505 055 472
Twój koszyk jest pusty

Nasze certyfikaty
Copy of FSC duzy 2certyfikat FSC duzy
certyfikat we duzycertyfikat tuv duzy

Zadaszenia

Na tarasie doskwiera zimno? Dobrym rozwiązaniem będzie montaż zadaszenia.

Taras to w wielu domach ulubione miejsce rodzinnych spotkań. Nic dziwnego, bowiem wydaje się miejscem wręcz stworzonym do tego, by w nim spożywać posiłki czy popijać poranną herbatę.

Niestety, przy warunkach klimatycznych, jakie panują w naszej szerokości geograficznej, możliwości korzystania z tarasu często są ograniczone jedynie do ciepłych miesięcy. Nawet jednak na wiosnę czy
w lecie pogoda często okazuje się wyjątkowo kapryśna. Ciepłych dni jak
na lekarstwo, a nawet drobne opady deszczu skutecznie odbierają przyjemność z przebywania na tarasie. Ale czy tak musi być? Cóż, pogody nie zmienimy, ale na częstotliwość korzystania z tarasu mamy
już wpływ. Przykład przedstawionej w artykule realizacji to dowód na to, że pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, korzystanie z tarasu nadal może być przyjemnością. Estetyczne zadaszenie to również dowód na to, że zwiększenie funkcjonalności nie musi oznaczać rezygnacji z estetycznego wyglądu tej części domu.

Zadaszenie oparte jest na drewnianych łukach gięto-klejonych, które charakteryzują się wysoką wytrzymałością w porównaniu do innych produktów tego typu. Podobnie jak wszystkie inne drewniane produkty sprzedawane przez Eco Carport, tak i elementy konstrukcji zadaszenia poddane zostały procesowi impregnacji ciśnieniowej. Jest to kluczowy proces dla podniesienia wytrzymałości drewna, polegający na zanurzeniu materiału w specjalnych środkach uniemożliwiających rozwój bakterii czy grzybów.

cantilever

Fotografie pochodzą z realizacji, która miała miejsce na warszawskim Ursynowie w 2010 roku. Standardowe zadaszenie (nie wprowadzaliśmy żadnych zmian w konstrukcji), idealnie komponuje się z wyglądem reszty ogrodu. Od tej pory, domownikom niestraszny jest deszcz czy chłód, ponieważ chroni ich nasze zadaszenie. Od momentu montażu konstrukcji niewielki ogród zyskał kolejną, zaciszną przestrzeń. Z kolei sam dom zyskał kilka dodatkowych metrów kwadratowych do powierzchni, a taras stał się jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w domu. Obecność zadaszenia to także lepsza ochrona powierzchni przed czynnikami atmosfery, dzięki czemu taras może służyć jako np miejsce do suszenia prania, bez obawy, że odfrunie razem z pierwszym podmuchem wiatru.

Jeśli nasz taras usytuowany jest od strony południowej lub zachodniej, dzięki zadaszeniu możemy śmiało rozważyć zastosowanie drewna, jako materiał do pokrycia powierzchni. Obecność dachu nad podłogą uchroni ją przed destrukcyjnym działaniem deszczu, a odpowiednie nasłonecznienie pozwoli powierzchni szybko wyschnąć.

Proponowane w tym dziale rozwiązanie ma jeszcze inną zaletę. Zadaszenie pozwala bowiem na regulację poziomu nasłonecznienia pomieszczenia, z którego wychodzi taras. Pokrycie dachu konstrukcji płytą PCV pozwala na umiejscowienie na przykład roślin, dzięki czemu uzyskamy naturalną osłonę przed słońcem, a jednocześnie dodamy tarasowi walorów estetycznych.

Do wykonania montażu użyto następujących elementów:

- 3 kantówek 13,5 x 13,5 x 220 cm,

- 2 kantówki 5,5 x 13 x 525 cm,

- 6 łuków gięto-klejonych omega 5,6 x 12 x 410 cm

- 6 łuków gięto-klejonych 5,5 x 8 x 75 cm

 

EcoCarport


Informujemy, że strona wykorzystuje pliki "cookies". Jeśli chcesz wyłączyć obsługę tych plików, zapoznaj się z polityką plików "cookies".