WIATY, ZADASZENIA, GARAŻE

Zadzwoń: (22) 628 97 72 lub 505 055 472
Twój koszyk jest pusty

Wybór podłoża dla garażu

Każda osoba która ma zamiar zbudować garaż szuka optymalnego sposobu na stworzenie dla niego podłoża. Dowiedz się jak to zrobić – opisujemy to w poniższym artykule.

Na trwałość garażu ma wpływ wiele czynników. Poza rzeczami oczywistymi, jak wysokiej jakości drewno, warto pamiętać o wpływie jaki ma podłoże. Nie zapominajmy, że konstrukcja garażu jest stale narażona na czynniki atmosfery takie jak opady śniegu czy silne podmuchy wiatru. Oprócz tego, wybór podłoża wpływa także na komfort użytkowania wiaty – jeśli nie wybierzemy odpowiedniego gruntu pod carport, istnieje ryzyko, że komfort użytkowania będzie znacznie obniżony.

Wytyczenie podłoża

Po prawdzie, ta kwestia jest znacznie ważniejsza w przypadku garaży tradycyjnych, jak np. tzw. blaszaki, lecz sprawa jest równie istotna w przypadku wiat z drewna. Musimy przede wszystkim pamiętać o tym, że powierzchnia pod garaż powinna być minimalnie większa niż jego obrys. Ułatwi to choćby wysiadanie z auta.

Jak to zrobić?

Na początku warto dokładnie wytyczyć miejsce, w którym zbudujemy garaż. Można to wykonać bardzo prosto – potrzeba jedynie kilku palików oraz sznurka. Zostawiamy tak przygotowane elementy w ziemi, co w przyszłości umożliwi odpowiednie wytyczenie garażu

zylka

 

Przygotowanie podłoża

Odpowiednie przygotowanie gruntu jest podstawą dla stabilności całej konstrukcji. Zanim zatem zabierzemy się za prace, warto uprzątnąć podłoże. Następnie wykopujemy otwory na słupy. Pamiętajmy, że powinny one być co najmniej 50-70 cm głębokie. Pozwoli to na zapewnienie stabilności całej konstrukcji. Następnie zapełniamy je betonem.

Jakie podłoże?

Ziemia – nie wymaga żadnych inwestycji. Jednak postawienie garażu na gruncie oznacza ryzyko niestabilności całej konstrukcji.

Żwir – jedna z najtańszych opcji. Dodatkowo, idealnie komponuje się z zielenią w ogrodzie. Jednak jeśli mieszkamy w miejscu gdzie często pada deszcz, żwir nie jest najlepszym wyborem. Kostka brukowa – łatwe do zbudowania. Wystarczy jedynie przygotowajnie ziemi i ułożenie posypki. Dodatkowo, kostkę brukową bardzo łatwo zdjąć w przypadku, jeśli zdecydujemy sie na zmianę podłoża.

EcoCarport


Informujemy, że strona wykorzystuje pliki "cookies". Jeśli chcesz wyłączyć obsługę tych plików, zapoznaj się z polityką plików "cookies".