WIATY, ZADASZENIA, GARAŻE

Zadzwoń: (22) 628 97 72 lub 505 055 472
Twój koszyk jest pusty

3 powody by wybrać drewno

Zastanawiasz się czym ozdobić przestrzeń w swoim ogrodzie? Przez wiele lat większość posiadaczy ogrodów decydowała się na wybór sztucznych materiałów, takich jak choćby plastik. Jednak ze względu na rosnącą popularność trendów ekologicznych, produkty wykonane z drewna zyskują coraz bardziej na popularności.  

Drewno towarzyszyło ludzkości od zarania dziejów. Już w czasach prehistorycznych, jako najbardziej dostępny budulec, służyło jako podstawowy materiał budowlany. Rzeźbienie w drewnie było też świetnym sposobem artystycznego wyrazu. Co by nie mówić, tego typu materiał ma wiele zastosowań. Obecnie, wraz ze wzrostem popularności tzw. trendów ekologicznych, zauważamy wyraźny powrót do popularności drewna w ogrodzie.  

 

Dlaczego warto wybrać drewniane elementy wyposażenia ogrodu?

  1. Wygląd. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że drewno doskonale komponuje się z naturą. Ciężko powiedzieć to samo np. o plastiku czy innych sztucznych materiałach. Z kolei wybierając pergole z drewna możemy być pewni że będzie ona wyglądać znacznie lepiej niż taka sama konstrukcja, ale wykonana z metalu.

  2. Trwałość. Dawniej wiele osób uważało, że elementy wykonane z tworzyw sztucznych są znacznie trwalsze niż drewniane. Do języka powszechnego weszło nawet określenie "drewniany" na odniesienie się do produktów o kiepskiej jakości. Takie przekonanie jest jednak wyjątkowo błędne. W rzeczywistości elementy wykonane z odpowiednio zabezpieczonego drewna mogą wytrzymać znacznie dłużej niż produkty plastikowe. Dodatkowo, drewno znacznie lepiej znosi upływ czasu. Tzw. szlachetne starzenie się drewna to nie mit ale fakt. Wystarczy spojrzeć np na meble drewniane z dawnych lat – czy takie drewniane konstrukcje nie sprawiają wciąż dobrego wrażenia, mimo że zostały wyprodukowane wiele lat temu. Ciężko chyba spotkać plastik czy inne tworzywo sztuczne w muzeum?

  3. Usuwanie rys. Drewniane konstrukcje mają kolejną bardzo ważną zaletę w porównaniu z plastikowymi. Jeśli pojawią się jakiekolwiek rysy lub innego rodzaju zniszczenia, można je bardzo łatwo zamaskować. Teraz wyobraźmy sobie taką samą sytuację z elementem z plastiku. W tym drugim przypadku byłoby to zdecydowanie niemożliwe i w praktyce wymagałoby wymiany całego elementu. Na szczęście, jeśli mamy w ogrodzie drewno, ślady użytkowania możemy z łatwością ukryć.

EcoCarport


Informujemy, że strona wykorzystuje pliki "cookies". Jeśli chcesz wyłączyć obsługę tych plików, zapoznaj się z polityką plików "cookies".