WIATY, ZADASZENIA, GARAŻE

Zadzwoń: (22) 628 97 72 lub 505 055 472
Twój koszyk jest pusty

Jak powstają nasze produkty?

Zastanawialiście się kiedyś z czego powstają nasze garaże? Wbrew pozorom, nie są to wcale tak proste konstrukcje.

Zapraszamy do obejrzenia filmu, w którym pokazujemy, jak w naszym zakładzie tworzone są elementy konstrukcyjne niezbędne do zbudowania zadaszeń Ecocarport.pl

Dlaczego właśnie drewno?

Wytrzymałość drewna jest powszechnie znana i doceniana, jednak zależy ona on warunków użytkowania. Najmniej problemów jest w przypadku braku bezpośredniego oddziaływania z warunkami atmosferycznymi, czyli kiedy komponenty stanowią podstawę zamkniętej konstrukcji. W przypadku dużej zmienności warunków zewnętrznych, drewno osłabia się. W celu zabezpieczenia drewna należy ustrzegać jego bezpośredniego kontaktu z ziemią. Aby zabezpieczyć materiał przed szkodliwym działaniem grzybów, należy stosować drewno impregnowane.

Drewno i beton

Drewno gięto-klejone charakteryzuje się zdecydowanie lepszymi parametrami wytrzymałościowymi niż beton, szczególnie, jeśli weźmiemy pod uwagę masę materiału. Poza tym kształt łukowy klejonki pozwala na budowanie zdecydowanie większych i lżejszych konstrukcji. Jednak ze względu na swoje naturalne pochodzenie, drewno podlega niszczeniu w zależności od czynników na nie oddziałujących. Z tego względu ciężko jest zagwarantować jakąkolwiek konkretną wytrzymałość i odporność na niszczenie, gdyż każdy komponent czy konstrukcja służy innym celom i w innym klimacie.

Na czym polega impregnacja?

W naszym zakładzie stosujemy impregnację ciśnieniową. Pokrótce, proces ten polega na rozprowadzaniu środka chemicznego (impregnatu) wewnątrz struktury drewna pod wpływem oddziaływania powietrza pod ciśnieniem. Czynność wykonywana jest w urządzeniu zwanym autoklawem.

Nie tylko garaże

Drewno gięto-klejone jest niezwykle uniwersalne. Chcecie zbudować szklarnię? Basen? A może most nad oczkiem wodnym? A co powiecie na hamak? W każdej z tych sytuacji, nasze łuki znakomicie się sprawdzą! Dzięki specjalistycznej aparaturze jesteśmy w stanie stworzyć element konstrukcyjny do niemal każdego rodzaju budynku.

strona 6 basen osemkabridge

 

EcoCarport


Informujemy, że strona wykorzystuje pliki "cookies". Jeśli chcesz wyłączyć obsługę tych plików, zapoznaj się z polityką plików "cookies".