WIATY, ZADASZENIA, GARAŻE

Zadzwoń: (22) 628 97 72 lub 505 055 472
Twój koszyk jest pusty

Dlaczego drewno?

Przy budowie garażu często stajemy przed dylematem, jaki rodzaj materiału wybrać. Przeglądając ofertę garażową można dojść do wniosku, że konstrukcje tego typu składać się muszą z elementów metalowych. Jak pokazuje jednak nasz przykład, te same efekty osiągnąć można budując zadaszenia z drewna.

Odpowiedź na zawarte w tytule pytanie zależy od wielu czynników. Przede wszystkim pamiętać musimy, że tradycyjne garaże, które oparte są na elementach metalowych charakteryzują się wyjątkowo niskim poziomem estetyki. Brzydkie ‘blaszaki’, którymi upstrzony jest krajobraz naszego kraju zdecydowanie szpecą okolicę. Jeśli jednak zdecydujemy się na budowę zadaszenia z drewna, mamy pewność, że nasz garaż będzie wyglądał bardzo dobrze. Naturalne piękno, jakie charakteryzuje drewno, idealnie współgra ze zieloną scenerią każdego ogrodu. Ciepły kolor drewna to gwarancja upiększenia przestrzeni.

W przeciwieństwie do garaży zbudowanych z tradycyjnych elementów, garaże drewniane można z łatwością modyfikować w zależności od własnych potrzeb. Jest to możliwe, gdyż drewno, jako naturalny materiał, jest znacznie bardziej podatne na przeróbki.

Co jeszcze przemawia za wyborem garażu z drewna? Cóż, może to zabrzmieć dość oryginalnie w przypadku nieruchomości, jednak z pewnością jest to…mobilność. W przeciwieństwie do typowej konstrukcji garażowej, budowa wiaty z drewna nie wymaga kopania głębokich fundamentów. Oprócz tego, znacznie łatwiejsze jest rozebranie konstrukcji na części, dzięki czemu garaż możemy dosłownie zabrać ze sobą w przypadku, gdy na przykład zdecydujemy się na przeprowadzkę.

Jeśli wciąż wahają się Państwo, jaki typ garażu wybrać, warto pamiętać również o aspekcie prawnym całej konstrukcji. W świetle polskiego prawa budowlanego, każda wolnostojąca konstrukcja, której wymiary przekraczają 26m2 wymaga uzyskania pozwolenia na budowę. W polskich warunkach oznacza to, ni mniej ni więcej, niż nieustanną wędrówkę po urzędach. Jeśli nie dostosujemy się do tych warunków, czeka nas dotkliwa kara pieniężna. Na szczęście, większość garaży dostępnych w naszym sklepie idealnie mieści się w tych wymiarach. W skrócie oznacza to, że nie będą musieli Państwo starać się o uzyskanie odpowiedniego dokumentu od gminy.

EcoCarport


Informujemy, że strona wykorzystuje pliki "cookies". Jeśli chcesz wyłączyć obsługę tych plików, zapoznaj się z polityką plików "cookies".