WIATY, ZADASZENIA, GARAŻE

Zadzwoń: (22) 628 97 72 lub 505 055 472
Twój koszyk jest pusty

Czym pokryć dach?

Odpowiedź na zawarte w tytule pytanie zależy od wielu czynników. Warto zapoznać się z poniższym tekstem, który zawiera podstawy niezbędne do właściwego wyboru pokrycia dachowego.

Jednym z popularniejszych materiałów ostatnimi czasy staje się polichlorek winylu, powszechnie znany pod nazwą PCV. Co przemawia za wyborem tego właśnie produktu?

pyta trapezowa

 Płyta PCV popularna w zadaszeniach

1. Elastyczność
Płyty dachowe wykonane z PCV okazują się być znacznie bardziej elastyczne, niż porównywalne produkty bazowane na innych materiałach. Podatność na zmianę kształtu jest możliwa dzięki zastosowaniu specyficznej metody produkcji, polegającej na rozciąganiu wzdłuż i w poprzek rozgrzanej masy PCV. W praktyce oznacza to, że płyty dachowe opierające się na tym materiale można trwale wyginać w zależności od własnych potrzeb. Płyty PCV to świetny wybór dla zadaszeń o kształcie łukowym, gdzie elastyczna struktura materiału pozwala na dokładne pokrycie powierzchni.

 

 041823 Garaz pojedynczy 360x500 mod 

041840

 Przykłady pokryć PCV produktów z naszej oferty

2. Łatwość montażu
Jeśli budujemy zadaszenie samemu, jego wykończenie powinno być możliwie uproszczone. W tym względzie, płyty PCV znów są na czele w porównaniu z produktami bazującymi na innych materiałach. Do montażu takiego zadaszenia potrzebne są zupełnie podstawowe narzędzia, takie jak choćby wkrętarka. Jest to zdecydowanie mocny argument, gdyż obniża to cenę ostateczną produktu.

3. Trwałość
Wiele osób słysząc o łatwym wyginaniu się płyt PCV zaczyna wątpić w wytrzymałość takiego materiału. Jak się jednak okazuje, płyty PCV są bardzo odporne na działanie warunków atmosfery. Oprócz tego, płyty tego rodzaju absorbują wodę w bardzo niewielkim stopniu, co również wpływa na ich trwałość. Praktyka pokazuje również, że produkty opierające się na PCV są zdecydowanie niewrażliwe na działanie grzybów czy owadów.

4. Szeroka gama kolorów
W tym względzie ujawnia się ogromna przewaga płyt PCV nad płytami typu fastlock. Gama kolorystyczna płyt PCV jest bogata i z powodzeniem dobrać można barwę, która odpowiadać będzie naszym potrzebom. Co więcej, wspomniane już płyty typu fastlock występują wyłącznie w jasnych kolorach, co zwiększa ich podatność na wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Ponadto, ciemne kolory są zdecydowanie dobrym wyborem przy zakupie zadaszeń nad tarasy, bowiem zapewniają one ochronę przed promieniami słonecznymi, bez konieczności zakupu dodatkowej markizy.

 041850

 

Nie tylko chroni przed słońcem

ale i ładnie wygląda - produkt idealny?

 

EcoCarport


Informujemy, że strona wykorzystuje pliki "cookies". Jeśli chcesz wyłączyć obsługę tych plików, zapoznaj się z polityką plików "cookies".